BİYODİZEL

Araştımacı ve uzmanlara göre alternatif biyoyakıtlar arasında yağın biyodizele çevrilip de yakıt olarak kullanılması daha önceden bahsettiğimiz 3 seçenek arasında en iyisidir.

Biyodizeli kolaylıkla temin edebilir ve satın alabilirsiniz. Çoğu Avrupa araç üreticileri biyodizel kullanımı konusunda garanti vermektedir.Garanti veren araç modelleri ve yılları için tıklayınız.

Bazı araç üreticileri soyadan üretilen biyodizeli tavsiye etmeyebilmektedir. Bunu nedeni soyadan üretilen biyodizelin Avrupa Standartları’na uymamasıdır. Almanya’daki benzin istasyonlarının çoğu biyodizel satmaktadır ve biyodizel fiyatı diğer dizel fiyatlarında oranla oldukça ucuzdur. Fransa’da kullanılan dizel yakıtların %2-%5 oranında biyodizel karışımı ihtiva etmeleri yasal zorunluluktur.Burada dikkat çekeceğimiz bir nokta bu yasal zorunluluğun diğer Avrupa ülkelerinde de yakın gelecekte uygulanacak olmasıdır. ABD’de de biyodizel kullanımı günden güne artmaktadır. İngiltere’de biyodizel için vergi indirimi mevcuttur.

Eğer biyodizeli kendi kendinize üretmek istiyorsanız;dünya çapında uygulanan pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlere biyodizelturkiye.com’dan ulaşabilirsiniz. Tercih edilen en basit yöntem detaylı olarak anlatılmış ve biyodizel üretimi tarif edilmiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close